iDeal Sistem Modülü

iDeal Sistem Modülü

iDeal Profesyonel Veri Terminal, DirectFN Türkiye yazılımcıları tarafından C# dili kullanılarak yazılmış bir programdır. Analistlerin günümüzde oldukça önem verdiği yazılımsal formül ve stratejilere dayalı, sistem ve robotlar yazmak için SİSTEM MODÜLÜ, kullanıcıların bu dilin kurallarına uygun olarak formül yazmalarına olanak sunmaktadır.

Hem iDeal yazılım ekibinin önceden hazırlayıp kullanıma sunduğu hazır fonksiyonlar ile hem de C# dilinin kendisine ait pek çok metot, komut ve fonksiyonu ile oldukça kapsamlı ve gelişmiş formül ve stratejiler tasarlanabilir ve çok yüksek bir hız ve performans ile sonuçlar elde edilebilir.

Bu modülde kodlamalar yaparak yapılabilecek işlemler, kullanıcının düşünce sınırları ve düşündüklerini yazılıma aktarma becerileri ölçüsünde çok geniş kapsamlıdır

 • Kendi Özel indikatörlerinizi yazabilir ve diğer hazır indikatörlerle birlikte kullanarak teknik analiz yapabilirsiniz.
 • Kendi özel stratejilerinizi yazarak, grafikler üzerinde AL/SAT sinyalleri gösterimi sağlayabilirsiniz.
 • Robot formülleri yazarak Hisse Senedi, VIOP Sözleşmeleri ve FX piyasasında (şu an Meksa Yatırım üzerinden) otomatik işlem yapabilirsiniz.
 • Ekrana mesaj çıkarma, E-Mail atma, Ses dosyaları çalma gibi alarm amaçlı işlemleri, belirlediğiniz kriter veya zamanlarda robotlara yaptırtabilirsiniz.
 • Herhangi bir piyasadaki sembole ait verileri ve kendi formüllerinizi kullanarak değer alan ve değeri sürekli güncellenen, grafiği çizilen kendi özel sembollerinizi tanımlayabilirsiniz.
 • İçeriği ve ağırlıklarını istediğiniz gibi tanımlayacağınız kendi özel endekslerinizi veya sepetlerinizi tanımlayabilirsiniz.
 • İstediğiniz koşul veya zamanlar için, ekranınızın fotoğrafını kaydetme, dosyalara veriler yazma, portföy hesabınıza login olma, eksik grafik verilerinizi tamamlama gibi işlemleri iDeal Robotun otomatik olarak yapmasını sağlayabilirsiniz.
 • Belli stratejileri uygulayarak işlem yaptırtan formüllerinize göre Hisse Senedi, parite endeks veya vadeli işlem sözleşmelerinde sorgulama yapabilir, sorgulama sonuçlarını periyodik güncelleyerek ekrana çıkarmasını veya mail atarak sizi bilgilendirmesini sağlayabilirsiniz.
 • Birden fazla sistem yazmışsanız, sistemlerin tümümün getiri miktarları, işlem sayıları gibi analiz sonuçlarını, ayrı ayrı performans analizi yapmadan, her sistemi tek tek grafiğe uygulamadan, tek panelde sorgulatıp gösterebilirsiniz.
 • Teknik Analiz yaparken, o sembolün hesabınızdaki maliyetini, varsa bekleyen emirlerinizi grafik üzerinde birer çizgi olarak takip edebilirsiniz.
 • Formüllerinize ekleyeceğiniz birkaç satırla, Grafik Zemini üzerine, sisteminizin analiz sonuçlarını (net kar/zararınızı, işlem sayılarınızı, kazandırma oranını, en büyük kar veya zarar rakamlarınızı) yazdırarak sürekli göz önünde tutabilirsiniz. Üstelik her yeni barda, her senet veya periyot değişiminde bu değerler anında hesaplanıp zemine yazdırılır.
 • Grafik pencereleri zeminine istediğiniz ebat ve sayıda fotoğraf yerleştirebilirsiniz. Hatta sisteminizin yönü (AL/SAT/FLAT) veya başka kriterlere göre, otomatik olarak değişecek farklı fotoğraflar gelmesini tercih edebilirsiniz.
 • Bütün piyasaların bütün sembollerine ait her (lisans yetkiniz olan) düzeyde (derinlik dahil) verisine ham olarak ulaşabilir, bilgi veya alarm amaçlı formüllerinizde değişkenler olarak kullanabilirsiniz.
 • Aynı anda, aynı veya farklı sembolün birbirinden farklı periyotlardaki grafik verilerini kullanabilir, herhangi bir senedin grafiğinden elde edilen herhangi bir veriyi (örnek x senedinin y dakikalık grafiğinin RSI indikatörünü) bir başka (y senedinin z periyotlu) grafiği üzerinde çizdirebilirsiniz.
 • Aynı anda, istediğiniz sayıda robot çalıştırabilirsiniz. Aynı sembole farklı stratejiler kullanarak ve diğerlerinin yaptığı işlemlerden bağımsız olarak emir iletimi yapan robotlar çalıştırabilirsiniz.
 • Tek bir robot ile aynı stratejiyi kullanarak birden fazla sembol üzerinde emir iletimi yapabilirsiniz.
 • Birden fazla ve farklı stratejileri kullanarak işlem yapan robotu, aynı sembol üzerinde ortak çalışıp, birbirlerinin açtıkları pozisyonları da baz alarak işlem yapmasını sağlayabilirsiniz.
 • Robotlarınızın emri hangi hesaba yollayacağı bilgisini atayabilir, aynı anda aynı robotun birden fazla hesaba emir iletmesini sağlayabilirsiniz.

Hepsi ve daha fazlası iDeal Sistem Modülüyle ücretsiz olarak hizmetinizdedir. Bu kütüphanede, yukarıda sayılanları ve daha fazlasını yapabilmenize yardımcı olacak bir bilgi arşivi bulacaksınız.

Eksik, anlaşılmayan, hatalı bilgi ve yazılar için bizi aramaktan lütfen çekinmeyiniz.

DirectFN™ Veri ve Teknoloji Hizmetleri’nin konusunda uzman yazılımcıları tarafından, en son teknolojiler kullanılarak geliştirilen Profesyonel Veri Terminali “iDeal” Türkiye ve Dünya Finans piyasalarından anlık veri ve haber yayınlarını, kapsamlı ve gelişmiş analizlerle destekleyerek yatırımcılara sunmaktadır. iDeal veri terminali, internet üzerinden, dünyanın her yerinden anlık veri takibinin yanı sıra yatırım hesabınıza da her an bağlı kalmanızı ve kolayca işlem yapmanızı sağlar. 

Yeni teknolojilerin tüm imkânlarının en geniş ölçüde kullanıldığı iDeal veri terminalinde on binlerce enstrümanın verisi yer almaktadır. MultiThread altyapısı sayesinde, iDeal bilgisayardaki işlemcinin tüm çekirdeklerini aynı anda kullanabilmekte ve üst düzey bir performans sunmaktadır. Analiz ve modüller birbirinden ayrı işlemci çekirdeklerinde (ayrı thread’lerde) çalışmaktadır. 

Kütüphane

Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Ürünlerimiz veya hizmetlerimizle ilgili yardıma ihtiyacınız varsa, lütfen bizimle temasa geçin.

0212 385 3535
[email protected]

Daha Fazla Bilgiye mi İhtiyacınız Var?

Ürünlerimiz veya hizmetlerimizle ilgili yardıma ihtiyacınız varsa, lütfen bizimle temasa geçin.