GoruntuKaydet Fonksiyonu

GoruntuKaydet Fonksiyonu

Fonksiyonun Kullanım Şekli

Sistem.GoruntuKaydet(“C:\\Test.png”);

Fonksiyonun Amacı

Her zaman bilgisayar başında olmayanlar, robotlarında kiraladıkları sanal sunucularda çalıştıranlar, bilgisayarlarındaki belli anların fotoğraflarını kaydetmek ve/veya bunları belli koşullarda kendine, arkadaşına, müşterisine Mail olarak atmak isteyenler tarafından tercih edilebilir.

Bu fonksiyon satırı çalıştığı anda, bilgisayar monitörünün tamamının fotoğrafını çekilir ve kodu yazan tarafından belirtilmiş olan klasöre belirtilen isimle kaydedilir.

Sanal Kiralık Sunucuda iDeal çalıştıran bir kullanıcı, örneğin saatte bir ekranın fotoğrafı çektirip kendine mail attırabilir. Böylece hem sunucuda, programda veya robotta bir sorun olup olmadığını takip etmiş olur, hem de ekranda açık tuttuğ grafik veya fiyat bilgilerini de görmüş olur.

Fonksiyonun çalışması için ideal’in ve yazılan kodu işleten robotun çalışıyor olması yeterlidir. Ekranda açık durumda iDeal’in olmasına gerek yoktur. (simge durumuna küçültülmüş olması sorun değildir.)

Örnek Kullanım

Her 60 dakikada bir bilgisayar ekranının fotoğrafını çekip, bunu “GÜNÜNTARİHİ_SAAT” şeklinde isimlendirerek C:\ altına kaydeden kod örneği

var tarih = Sistem.Tarih;
var saat = DateTime.Now.Hour;
string dosyaadi = tarih.ToString() + "_" + saat;
string kaydet = "C:\\" + dosyaadi + ".png"; 

if (Sistem.ZamanKontrolDakika("KAYIT") >= 60)
{
   Sistem.ZamanKontrolGuncelle("KAYIT");
   Sistem.GoruntuKaydet(kaydet);
}
Sonuç

 

Daha Fazla Bilgiye mi İhtiyacınız Var?

Ürünlerimiz veya hizmetlerimizle ilgili yardıma ihtiyacınız varsa, lütfen bizimle temasa geçin.