Lisans Kontrol

LisansKotrol Fonksiyonu

Fonksiyonun Kullanım ŞekliSistem.LisansKontrol(“Kullanıcı”);
Fonksiyonun Amacı

Kullanıcılar IDEAL üzerinden yazılmış sistemi/algoyu/robotu/indikatörü, bir veya daha fazla IDEAL KULLANICI ADI için lisanslayabilir, belirtilen kullanıcı adlarından başka bir kullanıcı adıyla kullanmasına engel olabilirler.iDeal kullananların, bu formülü dosya olarak elde etse bile yinede kullanamazlar.Böylece bu formülü sizin izin vermediğiniz kişiler tarafından kullanılmasına engel olabilirsiniz. Tabi bu fonksiyonu kullanan bir kullanıcının, formülünü ŞİFRELİ hale getirmesi gerekiyor.

ÇOK ÖNEMLİ NOT: Formül yazılan penceredeki ŞİFRELE butonuna bastığınız zaman, IDEAL rastgele bir algoritma ile kodu karıştırıp gizleyecektir. Kodun açık halini, kullanıcının kendisi de bir daha göremeyecektir. Bu nedenle, bir başkasıyla paylaşmak için şifrelenecek olan formülün önce bir başka isimle kopyasını oluşturup, bu kopyayı şifrelemeniz gerekmektedir.

Örnek Kullanım

AHMET ve Sezai12 kullanıcılarına kullanım izni verilen, onun dışında bir username ile iDeal’e bağlanan bir kişiye Bu Formülü Kullanma Yetkiniz Yoktur mesajı çıkaran ve çalışmayan kod örneği

if (Sistem.LisansKontrol(“AHMET”,”Sezai12″))
{
var Veriler = Sistem.GrafikFiyatSec(“Kapanis”);
var MA1 = Sistem.MA(Veriler, “Exp”, 10);
var MA2 = Sistem.MA(Veriler, “Exp”, 100);
Sistem.KesismeTara(MA1, MA2);
}
else
Sistem.Mesaj(“Bu Sistemi Kullanmaya Yetkiniz Yoktur”);

 

Daha Fazla Bilgiye mi İhtiyacınız Var?

Ürünlerimiz veya hizmetlerimizle ilgili yardıma ihtiyacınız varsa, lütfen bizimle temasa geçin.