Robot Viop Aktif

RobotViopAktif Fonksiyonu

Fonksiyonun Kullanım Şekilleri
 • Sistem.RobotViopAktif(SistemAdi, BazSembol, EmirSembol,Periyot, Miktar);
Fonksiyonun AmacıGrafik üzerinde çalışan ve sorunsuz olarak AL/SAT/FLAT sinyalleri üreten bir sistemi okuyarak otomatik olarak emir göndermeyi sağlayan ve tek satırda robot yazmış olma imkan veren fonksiyondur
Kullanım Şekli

Sisteminizi yazdıktan sonra, bunu robot olarak da kullanmak için tek yapmanız gereken, aşağıdaki gibi tek satırdan oluşan bir kod yazıp, buna bir isim vererek kaydedip, Portföy penceresindeki ROBOT sekmesinden çalıştırmak.

var Islem = RobotViopAktif(SistemAdi, BazSembol, EmirSembol, Periyot, Miktar)

Fonksiyon yazılırken parantez içinde adet parametre girilmesi gerekir. Bu parametreler şunlardır:

 • SistemAdi = Grafik üzerinde çalışmasını sorunsuz yapan sisteminizin adı (çift tırnak içinde ve doğru olarak yazılmalıdır. Büyük küçük harf önemlidir)
 • BazSembol = Bu sisteminiz, AL/SAT sinyallerini hangi sembolün grafiği üzerinde üretiyor (sembol kodu piyasa ön koduyla birlikte ve çift tırnak içinde girilmelidir. “VIP’VIP-X030” veya “IMKBH’GARAN” veya “IMKBX’XU100” gibi.
 • Emir Sembol = Sistem sinyal ürettiği zaman Robot emir hangi koda göndersin (Çift tırnak içinde açık/orjinal kod yazılmalıdır. “VIP’F_XU0301015S0” gibi.
 • Periyot = Grafik üzerinde sinyal üreten sistem grafiğin hangi periyodunda çalışıyor (Çift tırnak içinde yazılır. “1”, “5”, “60”, “G”, “H” gibi)
 • Miktar = Robot ilk işlem açtığında kaç lot emir yollasın

 

ÖNEMLİ NOTLAR
 • Bu fonksiyonla, direk sistemden gelen sinyallerin iletileceği emirler sadece VIOP ENDEK30 kontratıdır (Daha sonra hisseler için de böyle bir fonksiyon eklenecektir)
 • Bu fonksiyon, VIOP endeks kontratı içi geçerli olan işlem saatleri dışında emir göndermez. (Gece/tatil zamanlarında başka bir sembolle sanal test yapma imkânı yoktur.)
 • Bu fonksiyonla yazılmış olan bir Robot, DEVREYE ALINDIĞI ANDA, sistem hangi yönde ise o yönde işlem gönderir ve hemen sistemle aynı yönde pozisyona geçer.
 • EmirSembol parametresinde, emri yollamak istediğiniz VIOP kontratı her zaman, o tarih diliminde işleme açık olan en yakın vadeli endeks sözleşmesi ise, açık kodu yazmak ve he yakın vade değiştiğinde kodda da değiştirmek yerine Sistem.AktifViopKontrat  yazabilirsiniz.
 • Emirler PYS fiyat tipi ile gönderilir.
Örnek Kullanım

TRENDSCORE_01 isimli sistemi, Yakın Vade Endeks30 kodunun 1 dakikalık grafiğine uygulayıp, yakın vade orijinal koduna 4 er adet emir yollayan robot kodu

var Islem = Sistem.RobotViopAktif(“TRENDSCORE_01”, “VIP’VIP-X030” , Sistem.AktifViopKontrat, “1”, 4);

 

Daha Fazla Bilgiye mi İhtiyacınız Var?

Ürünlerimiz veya hizmetlerimizle ilgili yardıma ihtiyacınız varsa, lütfen bizimle temasa geçin.