ResimEkle Fonksiyonu

ResimEkle Fonksiyonu

Fonksiyonun Kullanım Şekli
  • ResimEkle(DosyaAdi, Panel, X, Y);
Fonksiyonun Amacı

Grafikler üzerinde çalışırken, ister zevkinize ister sistemlerinizden üretilen sonuçlara göre değişen isterseniz de abone/takipçi/müşteri grubunuza hitaben reklam amaçlı olarak, grafik penceresine fotoğraf/fotoğraflar yerleştirebilirsiniz. IDEAL üzerinden yapıp çeşitli mecralarda paylaştığınız analiz ve görsellerinizi kendi logonuzla da paylaşmanızı kolaylaştırır.

Kullanım Şekli

Kodlamanızda Sistem.ResimEkle(DosyaAdi,Panel,X,Y); satırını ekleyerek (bu satırdan istediğiniz kadar yazıp, grafiğin farklı bölgelerine farklı resimler de koyabilirsiniz) bu işlemi yapabilirsiniz.

  • DosyaAdi Parametresi: çift tırnak için grafiğe eklenecek fotoğrafın bilgisayarınızda bulunduğu yer ve dosyanın uzantısı dahil tam adıdır (Örn: “D:\\manzara2.png”)
  • Panel Parametresi: Fotoğraf, grafiğin hangi bölgesine (kaç numaralı panele) eklenecek bilgisidir. Grafik barlarının çizildiği bölgenin panel numarası SIFIR’dır. Alt kısımdaki indikatör bölgelerine de fotoğraf yerleştirilebilir. Bu bölgelerin panel numarası 1’den başlar ve artarak devam eder.
  • X Parametresi: Grafiğe yerleştirilecek fotoğrafın, grafiğin en sol bölgesinden (yatay eksen) kaç pixel uzaktan itibaren başlaması istendiği bilgisidir. (sol kenardan 50 pixel uzakta olsun veya sola yapışık olsun (X=0) gibi)
  • Y Parametresi: Grafiğe yerleştirilecek fotoğrafın, grafiğin en üst bölgesinden (dikey eksen) kaç pixel uzaktan itibaren başlaması istendiği bilgisidir. (en üst kenardan 50 pixel uzakta olsun veya üste yapışık olsun (Y=0) gibi)
Örnek Kullanım

SİSTEMİM AL pozisyonundaysa Manzara fotosu, SAT pozisyonundaysa BOĞA resmi, diğer durumlarda (FLAT ise) AYI fotosu yerleştiren kod örneği.

if (SonYon == "A")
   Sistem.ResimEkle("D:\\manzara2.png",1,0,40);
else if ((SonYon == "S")
   Sistem.ResimEkle("D:\\boga.png",1,0,40);
else
   Sistem.ResimEkle("D:\\ayi.png",1,0,40);

 

NOT-1: Sistemin yönü değiştiği anda, arka plan fotoğrafı hemen değişir.

NOT-2: Fotoğraf grafik çizgilerinin arka planına gönderilir. Bu sayede grafik bir manzaranın/logonun üzerine çizilmiş gibi olur.

NOT-1: Sistem.ResimEkle satırından birden fazla yazılarak, grafiğe istenildiği kadar fotoğraf/logo eklenebilir.

Sonuç

Daha Fazla Bilgiye mi İhtiyacınız Var?

Ürünlerimiz veya hizmetlerimizle ilgili yardıma ihtiyacınız varsa, lütfen bizimle temasa geçin.