Yeni Bar Kontrol

YeniBarKontrol Fonksiyonu

Fonksiyonun Kullanım Şekli
  • Sistem.YeniBarKontrol(AnahtarSozcuk, Sembol, Periyot, BarSayisi);
Fonksiyonun AmacıÖzellikle Robot olarak çalışan kodlar yazarken, ekranda bir grafik açık tutulmadığından veya başkaca ihtiyaçlardan grafikte yeni bir bar oluşup oluşmadığı bilgisine ihtiyaç duyulabilir. YeniBarKontrol fonksiyonu, bir sembolün, belirtilen periyotlu grafiğinde her yeni bar oluştuğu zaman true olarak sonuç döndürür. Kullanıcı da gerekli bilgiyi alır ve ona göre kullanır
Kullanım ŞekliBu fonksiyonun, 4 adet parametre ile birlikte kullanılır. Anahtar sözcük, sembol, periyot ve bar sayısı. Parametre olarak kullanılan anahtar sözcük, bar oluşum bilgisinin saklandığı sözlük tablosunda, bu veriyi tekrar okumak ve kullanmak için bir nevi etikettir. Dolayısıyla aynı anda, her birine başka anahtar sözcükler tanımlayarak, birçok yeni bar kontrolü yapılabilir Sistem her bir yenibarkontrol işini ayrı ayrı yapar ve ilgili anahtar sözcükle eşleştirip saklar.
Kullanım Şekli

DowJones, Dax ve S&P endeks değerleri, yatırımcıların en çok takip ettikleri yabancı borsa endeksleridir. Bu üç Endeksi takip etmek için sayfasına üç ayrı kod yazmak istemeyen bir kullanıcı, yeni tanımlayacağı bir sembole bu üç endeksin verilerini aktarabilir ve kullanabilir.

Bunun için, Kullanıcı Sembol Sistemi içine aşağıdaki kod bloğunu yazıp kaydetmek yeterlidir.

ÖRNEK:

Sistem.YeniBarKontrol(“parite, “FX’EURUSD”, “15”, Sistem.BarSayisi);

Örnek Kullanım var Sembol = “FX’EURUSD”;
var Periyot = “1”;
var Kapanislar = Sistem.GrafikFiyatOku(Sembol, Periyot, “Kapanis”);

if (Sistem.YeniBarKontrol(“AnahtarSozcuk1”, Sembol, Periyot, Kapanislar.Count))
{
Sistem.Ses(“Media\\yenibar.wav”);
}

 

Daha Fazla Bilgiye mi İhtiyacınız Var?

Ürünlerimiz veya hizmetlerimizle ilgili yardıma ihtiyacınız varsa, lütfen bizimle temasa geçin.